Denti, odontologijos klinika

Ar žinote iš ko gaminami dantų implantai?

Denti • 2021 m. balandžio 20 d.
Danties implantas
titanas

Šią nuostabią titano savybę pirmasis 1952m pastebėjo Švedijos mokslininkas profesorius Per-Ingvar Brånemark . Jis panaudojo titaninius implantus tirti triušių kaulo kraujotaką. Užbaigus eksperimentą , mokslininkas norėjo pašalinti implantus, tačiau pamatė jog, tai padaryti yra labai sunku. Titaninai implantai pilnai suaugo su kaulu.

Danties implantas yra titaninis arba porcelianinis sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Implantas įsriegiamas į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atrama danties atstatymui. Prigijus implantui kaule, protezuojama - padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas. Šiuo metu patys populiariausi sraigtiniai implantai, gaminami iš biologiškai suderinamo titano.

titanas

Titanas (Ti) yra devintasis pagal paplitimą cheminis elementas Žemėje (sudaro 0,6 % Žemės plutos masės), kurio atominis numeris 22, cheminis simbolis – Ti. Tai lengvas, tvirtas, blizgantis, atsparus korozijai baltai, sidabriškai metalinės spalvos metalas. Titanas yra toks pat tvirtas kaip plienas, bet 45 % lengvesnis. Titanas yra 60 % sunkesnis už aliuminį, bet dvigubai tvirtesnis. Titano lydiniai nėra elastingi, tačiau labai klampūs. Šios savybės daro Titaną labai atsparų įprastinėms metalo nuovargio rūšims.


Dantų implantams gaminti naudojamas 1-4 kategorijo didelio grynumo titano lydiniai. Normaliomis sąlygomis žmogaus organuose yra 1 mg titano šimtui gramų žmogaus audinių pelenų. Toks didelis ir gana pastovus elemento kiekis žmogaus organizme rodo, kad titanas yra gyvybiškai svarbus. Deja, eksperimentiškai nenustatyta kokiuose metaboliniuose procesuose jis dalyvauja.

titanas

Titanas žmogaus organizme yra bioinertiškas,tai yra nesukialia jokių alerginių reakcijų. Taip pat pasižymi puikiomis osteointegracinėmis savybėmis. Osteointegracija- tai procesas, kurio metu kaulas sukimba ir suauga su titaniniu implanto paviršiumi.

titanas

Šią nuostabią titano savybę pirmasis 1952m pastebėjo Švedijos mokslininkas profesorius Per-Ingvar Brånemark . Jis panaudojo titaninius implantus tirti triušių kaulo kraujotaką. Užbaigus eksperimentą , mokslininkas norėjo pašalinti implantus, tačiau pamatė jog, tai padaryti yra labai sunku. Titaninai implantai pilnai suaugo su kaulu.

titanas

Siekiant dar geresnių implanto osteointegracinių sąvybių , jų titaniniai paviršai paruošiami įvairais metodais (ėsdinami cheminėmis priemonėmis, purškiami abrazyvinėmis dalelėmis, apdorojami lazeriu, ) Visa tai padidina implanto paviršiaus plotą ir pageriną jo prigijimą kaule.


Šiuo metu dantų implantai pradėti gaminti iš cirkonio oksido keramikos. Cirkonio oksido keramika tai baltos spalvos , labai tvirta medžiaga. Jos fizikinės savybės pranoksta kai kurių metalų lydinių savybes. Taip pat jinai pasižymi puikiu biosuderinamumu ir puikiai prigyja žandikaulyje. Tačiau cirkonio implantai pradėti naudoti praktikoje visai nesenai. Todėl sunku ką nors pasakyti apie jų ilgalaikį patikimumą.


Pasidalinti


JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Autorius Stanislovas Bavaras 2025 m. kovo 14 d.
Denti odontologijos klinikoje nuo šiol teikiama dantų protezavimo paslauga TLK lėšomis. Dantų protezavimas – tai dantų protezavimo paslauga, kurios metu yra atkuriami prarasti paciento dantys, stengiantis sugrąžinti visavertę dantų kramtymo funkciją. Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD): asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius; vaikai iki 18 metų; asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais; asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.  Sutartis su TLK Teikiame dantų protezavimo paslaugas TLK lėšomis. Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamas PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas.
Ingrida Bavarienė šį kartą dalyvavo J. Kakčio kurse „Dantų restauravimas biomimetiniu principu”
2024 m. kovo 27 d.
DENTI odontologijos klinikos kolektyvas nuolat dalyvauja įvairiuose tobulinimosi kursuose. Gydytoja odontologė Ingrida Bavarienė šį kartą dalyvavo J. Kakčio kurse „Dantų restauravimas biomimetiniu principu”. Gydytoja odontologė net tris dienas trukusiuose kursuose gilinosi į teorinę bei praktinę informaciją, kaip tinkamai atstatyti dantis plombuojant bei protezuojant, ir nepasiklysti siūlomų odontologinių medžiagų gausoje. I. Bavarienė naujausias žinias, pritaikys kasdienėje praktikoje odontologijos klinikoje DENTI. Stengiamės tobulinti savo žinias ir tinkamai pritaikyti visas odontologines naujoves kasdienėje praktikoje.
Share by: