Denti, odontologijos klinika

Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu (endodontinis gydymas)

Paslaugos

Endodontologija


Endodontologija - tai viena iš odontologijos sričių, atsakinga už dantyje esančio minkštojo audinio, danties šaknų ir viršūninio kaulo diagnostiką ir gydymą. Endodontinis gydymas, dar kitaip žinomas kaip dantų kanalų gydymas, reikalingas tuomet, kai šaknies kanale esanti pulpa yra paveikta uždegimo arba infekcijos. Tai paprastai pasireiškia dantų skausmu, nuolatiniu danties maudimu arba jautrumu kramtant, pūliavimu, limfmazgių padidėjimu. Lėtinei ligos formai be simptomų reikalingas rentgenologinis tyrimas. Pagrindinės uždegimo priežastys gali būti negydomas kariesas (ėduonis), nepakankama higiena, daugkartinis tų pačių dantų gydymas ar net traumos. Laiku nepasirūpinus dantų šaknų kanalais, tai gali turėti neigiamos įtakos žandikaulio kaulo tirpimui bei infekcijos plitimui į šalia esančius audinius. Tuomet gydymo procesas tampa sudėtingesnis ir brangesnis.

Endodontologija

Dantų kanalų gydymas ir priežiūra


Endodontinio gydymo metu atliekama

Kalcifikuotų dantų šaknų kanalų radimas.

Plombinės medžiagos pašalinimas, atliekamas per kanalo pergydymą.

Danties vainiko, šaknies skilimų ir lūžimų diagnostika.

Danties vainiko, šaknies perforacijų diagnostika ir gydymas.

Svetimkūnių pašalinimas.

Svetimkūnių pašalinimas.

Nors endodontinio gydymo metu gydytojai odontologai susiduria su skirtingomis klinikinėmis situacijomis, gydymo principai išlieka panašūs. Pagrindiniais endodontijos etapais laikoma taikoma nejautra, pacientui uždedama speciali koferdamo sistema, apsauganti nuo seilių, pažeistų danties audinių valymas, jei yra ir reikia, senos plombos šalinimas, atliekamas dantų kanalų paruošimas ir vaistų įvedimas. Specialia plombine medžiaga užpildyti kanalai sunaikina mikroorganizmus šaknies kanale, aplink esantys audiniai ir dantys apsaugomi nuo galimo infekcijos plitimo.

  • Dėl nekokybiškai atlikto endodontinio gydymo pasitaiko atvejų, kai gydymą reikia pakartoti ir pergydyti kanalus. Tuomet yra pakartotinai išvalomi ir užplombuojami dantų šaknų kanalai. Gydymas, priklausomai nuo situacijos, gali užtrukti vieną arba kelis vizitus. Naudinga žinoti, kad atidėjus vizitą kanalų gydymui, viršutinio periodonto audiniai negyja. To pasekoje gali pradėti tirpti kaulas, o ilgainiui dantį ar net dantis gali tekti pašalinti. Tad pajutus dantų skausmą, vertėtų nedelsti ir kuo greičiau imtis veiksmų. Naudojant nedidelę dozę anestetikų, danties šaknų kanalų gydymas yra beskausmis ir prilygstantis įprastam dantų plombavimui.

  • Pirmąsias dienas po atliktos procedūros galimas dantų jautrumas kandant ir kramtant. Valgyti galima, tačiau kramtyti, jei buvo atlikta nejautra, patariama atsargiai, nes burnos ertmė yra aptirpusi ir nejusdami galite įsikasti į žandą, liežuvį ar lūpas. Rekomenduojama rinktis minkštesnį maistą. Jei jaučiate stiprų jautrumą, daliai pacientų skiriami nuskausminamieji vaistai. Jeigu pamatote tinimą ar skausmas tampa itin stiprus, nedelsdami kreipkitės į odontologą arba endodontologą.

  • Kanalų gydymas nedaro jokios įtakos tolimesnei dantų priežiūrai. Jie turėtų būti prižiūrimi įprastai, valant dukart per dieną šepetėliu, dantų pasta, tarpdančių siūlu ir tarpdančių šepetėliais. 1-2 kartus per metus turėtų būti atliekama burnos higiena.

Klinikos įranga


Mikroskopo pagalba atliekamas

Dantų šaknų kanalų gydymas.

Dantų įskilimų ir lūžių diagnostika.

Svetimkūnių ir nekokybiškų užpildų iš danties šaknies kanalų pašalinimas.

Dantų šaknų kanalų perforacijų diagnostika ir gydymas.

Kalcifikuotų dantų šaknų kanalų diagnostika.

CARL ZEISS OPMI pico S100 mikroskopas

Siekiant dirbti tiksliai, maksimaliai tausojant sveikus danties audinius ir taupant gydymui skirtą laiką, klinikoje yra naudojamas vokiečių firmos CARL ZEISS OPMI pico S100 mikroskopas, šaknies viršūnės ieškiklis, dentalinis skaitmeninis rentgeno aparatas.


Mikroskopo dėka galima matyti plika akimi nematomas struktūras ir linijas. CARL ZEISS mikroskopas OPMI pico S100 didina nuo 5 iki 31,25 kartų, papildomai apšviečia darbinį lauką.

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis - elektroninis prietaisas, matuojantis šaknies kanalo ilgį. Prietaiso veikimas pagrįstas tuo, kad žmogaus organizmas naudojamas kaip elektrinis ratas, o varža tarp periodonto raiščio ir burnos gleivinės - pastovus dydis.

UAB „KJK“ Odontologijos klinikoje naudojamas Morita ROOT ZX mini šaknies viršūnės ieškiklis, kurio gydymo tikslumas siekia 97,5% (įrodyta atliekant nepriklausomus tyrimus).

Dentalinis skaitmeninis rentgeno aparatas


Dentalinis skaitmeninis rentgeno aparatas naudojamas tada, kai prireikia įvertinti vieno ar kelių dantų būklę. Aparatas pateikia nuotrauką, kuri suteikia papildomą informaciją gydytojui ir leidžia pamatyti tai, kas slypi burnos ertmės gilumoje. Tai paspartina problemų aptikimo procesą, o dantų kanalų gydymas tampa paprastesnis.

Pasidalinti

Paslaugą atliekantys gydytojai

Ingrida Bavarienė

Gydytoja odontologė

Plačiau

Žiedė Greitmanė

Gydytoja odontologė

Plačiau
skambinti

Registracija telefonu

+370 610 65324
registruotis

Registracija internetu

Registruotis

Jums taip pat gali būti aktualu

Dantų gydymas

Dantų gydymas

Profilaktinė dantų apžiūra ir gydymas – tai dantų ligų ir jų sukeliamų sveikatos problemų prevencija, reikalinga tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Plačiau
Dantų plombavimas

Dantų plombavimas

Vizito odontologijos klinikoje metu diagnozavus dantų pažeidimą ir siekiant išsaugoti kiek įmanoma daugiau sveiko danties audinio, dantims reikalingas paprastas arba estetinis plombavimas.

Plačiau
Dantų rentgenograma

Dantų rentgenograma

Dentalinė radiografija yra neinvazinis diagnostinis dantų ir aplinkinių kietųjų audinių įvertinimo metodas, kuriame naudojami didele skvarba pasižymintys rentgeno spinduliai.

Plačiau
Share by: