Itin plati odontologijos sritis, apimanti dantų, liežuvio, seilių liaukų, žandikaulių, burnos gleivinės, sinusų patologijų, navikų diagnostiką ir chirurginį gydymą. Chirurgija yra neatsiejama kompleksinio gydymo dalis, implantuojant ir protezuojant dantis, taikant ortodontinį gydymą. Visos burnos chirurginės procedūros atliekamos planine tvarka, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus ar negalimas. Toks gydymo būdas taikomas tuomet, kada paciento burnos ertmės ir bendra organizmo sveikatos būklė – gera.
Burnos chirurgai rūpinasi bei užtikrina, kad jų teikiamos paslaugos pagerintų paciento kramtymą, numalšintų skausmą ir padėtų išsaugoti sveiką, gražią šypseną. Burnos chirurgas konsultuoja, diagnozuoja dantų, žandikaulių ir kitų veido kaulų traumas bei atlieka tokias chirurgines procedūras kaip dantų šalinimas, dantų implantacija, sąkandžio koregavimas, veido kaulų osteosintezė, lūpos ir liežuvio trumpo pasaitėlio plastika ir kt. Chirurginės procedūros iš jas atliekančio specialisto pareikalauja aukštos kvalifikacijos, nuolatinio žinių tobulinimo ir tarpdisciplininių kompetencijų.
Nors burnos chirurgai ir jų atliekamos chirurginės procedūros kai kuriuos pacientus gali bauginti, šiuolaikinė odontologija yra stipriai pažengusi, tad gydytojų profesionalumas, patirtis ir naudojamos modernios technologijos padeda kiekvienam pacientui jaustis komfortiškai ir jaukiai. Burnos chirurgijos metu yra taikoma vietinė nejautra, dėl šios priežasties chirurginės procedūros nebūna skausmingos.
Viena iš dažniausiai atliekamų ambulatorinių burnos chirurgijos procedūrų yra dantų šalinimas.
Viena iš sudėtingesnių chirurginio dantų gydymo procedūrų yra protinių
dantų šalinimas. Protiniai dantys dažniausiai pažeidžiami karieso, nes šie dantys sunkiai pasiekiami ir išvalomi. Protiniai dantys dažnai pasižymi apsunkintu dygimu, dėl ko išsivysto aplinkinių audinių uždegimas ir skausmas. Be šių patologinių reiškinių protiniai dantys gali sukelti tokias komplikacijas kaip protinių ir gretimų dantų kariesas, dantų ir žandikaulių skausmai, išsižiojimo apsunkinimas, veido audinių patinimas, taisyklingos dantų padėties iškreipimas, apie dantį esančių minkštųjų audinių uždegimai ar aplinkinio kaulo ir gretimų dantų šaknų rezorbcija.
30 min. po danties rovimo laikomas sukąstas marlės tamponėlis. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponėlis pakeičiamas nauju ir laikomas tvirtai sukąstas dar 20 min. Nesiliovus kraujavimui, būtina susisiekti su gydytoju odontologu. Po operacijos taip pat galimas skausmas, malšinamas vaistais nuo skausmo arba gydytojo odontologo paskirtais medikamentais, bei patinimas, šaldomas ledo pūsle. Po rovimo patariama bent 12 val. nerūkyti ir 24 val. nevartoti alkoholinių gėrimų. Pirmąsias 24 val. rekomenduojama valgyti minkštesnį, vėsesnį maistą, gerti vėsesnius gėrimus. Būtina tinkama burnos ertmės higiena.
Prarasti arba pašalinti dantys turi būti kuo greičiau atkurti, priešingu atveju yra rizikuojama sulaukti tokių pasekmių kaip kaulo tirpimas, greta esančių dantų padėties pasikeitimas ir kt.
Dantų implantacija yra laiko patikrintas ir vienas pažangiausių prarasto danties atkūrimo metodas. Danties implantas – tai sraigtas, chirurginiu būdu įsodintas į apatinį arba apatinį žandikaulį. Sraigtinis implantas savo forma panašus į danties šaknį ir tarnauja kaip atrama dirbtiniams dantų vainikėliams bei išimamiems protezams. Implantacijos dėka žandikaulio kaulas yra apsaugomas nuo tirpimo, atkuriama kramtymo funkcija ir sugrąžinama natūraliai, estetiškai atrodanti šypsena. Dantų implantacijos sėkmė priklauso nuo paciento sveikatos būklės, gyvenimo būdo, asmeninės burnos ertmės higienos įpročių, žandikaulio kaulo ir dantenų storio, gydymo metodo ir pasirinkto implanto.
Prieš danties atkūrimo procedūrą būtina konsultacija, kurios metu aptariamas asmeninis paciento gydymo planas bei implantacijos reikalingumas. Taip pat peržiūrima gydymo istorija, padaroma rentgeno nuotrauka arba kompiuterinė tomografija bei atliekamas išsamus burnos tyrimas. Jei pasirenkama implantavimo procedūra, atliekamas chirurginis implanto įsriegimas į kaulą. Toks vieno implanto įsriegimas užtrunka iki valandos, o implanto prigijimui reikia apie 3 – 6 mėn. Tuomet dantis galima protezuoti.
Implantuotų dantų priežiūrai turėtų būti skiriamas nuolatinis dėmesys. Kad implantas tarnautų ilgus metus, privalomas dantų ir implantų higieninis valymas specialistų rekomenduotomis priemonėmis.
Sinuso dugno pakėlimas, kaulo ir dantenų plastika bei danties vainiko išilginimas yra kiek retesnės, tačiau taip pat reikalingos chirurginės procedūros.
Sinuso dugno pakėlimo operacijos metu padidinamas žandikaulio keteros aukštis, į sinuso dugną pridedant dirbtinio kaulo ir taip padarant pakankamai vietos. Tokia chirurginė procedūra gali būti neišvengiama bei atliekama prieš dantų implantaciją pacientams, kurių sinuso padėtis yra per žema. To priežastis – individuali veido kaulų anatomija arba kaulo atrofija (kaulo netekimas dėl dantenų ligos, kaulo rezorbcija dėl trūkstamo danties ar kaulo netekimas dėl kitų veiksnių). Sinuso pakėlimas atliekamas
atviru arba uždaru būdu. Atviras būdas naudojamas tuomet, kai būsimos implantacijos zonos ties sinuso projekcija kaulinis aukštis yra ne daugiau kaip 5 milimetrai, uždaras – kai kaulo aukštis ties sinusu yra 4-7 milimetrai.
Kaulo ir dantenų plastika
atliekama siekiant apsaugoti dantis nuo didesnių pažeidimų, pašalinti paciento jaučiamą dantų jautrumą ar skausmą bei atkurti prarastą estetinį vaizdą. Estetinė šypsenos išvaizda gali būti prarasta dėl daugybės priežasčių kaip, pavyzdžiui, dantenų asimetrija, nepilnai išdygę dantys, vizualiai trumpi dantų vainikai, dantenų išvešėjimas, dantenų atsitraukimas ir kt. Norint pasiekti geriausių rezultatų, rekomenduojama dantenų plastiką derinti su kaulinio audinio korekcijomis. Taip suformuojama taisyklinga dantenų linija.
Danties vainiko išilginimas
– tai procedūra, kuri reikalinga tuomet, kai gilus defektas (giliai po dantenomis esantis ėduonis, danties vainiko nulūžimas ir kt.) ar pernelyg išvešėjusi dantena trukdo kokybiškam danties protezavimui arba sudėtingam danties plombavimui. Po šios chirurginės procedūros galimas danties protezavimas, kai danties vainikėlis apgaubia daugiau sveikų likusių danties kietųjų audinių. Danties vainiko išilginimo procedūros metu burnos chirurgai apnuogina danties šaknį, apie ją keičia kaulo apimtį. Po savaitės šalinami tvarstis bei siūlai, iš karto atliekamas protezo kraštų koregavimas. Galimas kelias dienas trunkantis patinimas bei diskomfortas, gydoma priešuždegiminiais vaistais.
Jums taip pat gali būti aktualu
Danties implantas – tai titaninis varžtas, įsriegiamas į žmogaus žandikaulį, siekiant atkurti prarastą dantį ar dantų grupę
Endodontinis gydymas, dar kitaip žinomas kaip dantų kanalų gydymas, reikalingas tuomet, kai šaknies kanale esanti pulpa yra paveikta uždegimo arba infekcijos.
Vizito odontologijos klinikoje metu diagnozavus dantų pažeidimą ir siekiant išsaugoti kiek įmanoma daugiau sveiko danties audinio, dantims reikalingas paprastas arba estetinis plombavimas.
Paslaugos
Odontologijos klinika
Kontaktai
+370 610 65324
+370 41 504200
Draugystės pr. 6-26, Šiauliai
Darbo laikas
Visos teisės saugomos | KJK, UAB | Slapukų politika | Keisti slapukų nuostatas | Svetainę administruoja: Saulės spektras